eesti english

Uudised

Mar 7, 2018

Talusid oodatakse registreeruma neljandale üle-eestilisele avatud talude päevale


MAAELUVÕRGUSTIK annab teada: Neljas üle-eestiline avatud talude päev toimub päikeselisel juulikuisel pühapäeval, täpsemalt 22. juulil 2018. a.
Alates 6. märtsist on taludel/põllumajandusettevõtel võimalus oma osalemise soovist teada anda.
Sel aastal toimub nii talude registreerimine kui ka infopäevadele registreerumine avatud talude päeva ametliku veebilehe kaudu - www.avatudtalud.ee/et/talule. Tegelikult ei peagi olema klassikaline talu, et pakkuda külastajale huvitavat vaatamist ja kogemust.

Ka Hiiumaa talud ja ettevõtted on osalenud Avatud talude päeval. Eelmisel aastal osalesid : Alapiima talu, Lepaniidi talu (FIE Kaire Vannas), Luidja Tsirkusetalu ja Uue-Hendriku talu. Avatud talude päev annab hea võimaluse oma talu või ettevõtte reklaamimiseks ja toodangu müügiks. Kasuta seda võimalust!

Ajalugu

2017. a osales 280 talu/põllumajandusettevõtet, külastuste arv üle 121 tuhande.

2016. a osales 234 talu/põllumajandusettevõtet, külastuste arv üle 85 tuhande.

2015. a osales 147 talu/põllumajandusettevõtet, külastuste arv üle 45 tuhande.

Ootame ka seekord aktiivset osavõttu!

Talude ja ettevõtete registreerimine on avatud 1. märtsist kuni 1. maini. Registreerimisvormi leiab www.avatudtalud.ee/et/talule 

Info registreerunud talude kohta vaadatakse üle ning avalikustatakse. Info ilmub sama veebilehe teises aknas, mis on suunatud külastajale - www.avatudtalud.ee/et/kulastajale. Sel aastal on igal talul võimalus ise andmeid vajaduse korral muuta ja täiendada, sest pärast registreerimist saadab süsteem lingi, mille kaudu see võimalik on.

Kuna tegemist on uue registreerimise süsteemiga, siis palume varuda kannatust ja leplikku meelt, kui kõik ei ole alguses nii, nagu peab.

Ka sel aastal toimub kaks infopäeva taludele ja ettevõtetele, mis soovivad avatud talude päeval osaleda. Kohapeal jagatakse ka juba registreerunud taludele teavitusmaterjalid - viidad, õhupallid ja piirdelindid. Infopäevad toimuvad:

  • teisipäeval, 27. märtsil Audru osavallamajas Pärnumaal
  • reedel, 6. aprillil Põllumajandusuuringute Keskuse Jäneda hoones Lääne-Virumaal

Infopäevadele registreerimine toimub veebiaadressil www.avatudtalud.ee/et/talule.