eesti english

Uudised

Sep 18, 2017

Hiiu Ingli veeskamine päädis Piknikuga Valges


Hiidlaste suurprojekt - halulaeva ehitamine - sai vahekokkuvõtte laeva vettevedamisega ja halulaevale nime panemisega. Meil on nüüd Hiiu Ingel, mis laevale, kes meremeeste traditsiooni pidi naissoost on, igati sobilik. Rahvast oli kokku tulnud murdu, sest tõesti -  vettevedamist sai hiiu rannas viimati näha pea 70 aastat tagasi. Pidulik-harda päeva jooksu sai pooleldi läbi viidud veeskamine, sest oskused läeva vette laskmisel olid 70 aasta juuksul pisut rooste läinud, ja jätkama pidi järgmisel päeval, kui meeste meeled veidi ärevusest taastunud olid. Küll aga tehti purjesõitusid, viidi läbi sobilikke töötubasid ja lasti kohalikul toidul hea maitsa. 

Pildil: laev sai nime Hiiu Ingel

 

Päeva lõpetas Piknik Valges. See on rahvusvaheliselt tuntud formaat, kus tullakse välja kuulutatud kohta nautima head seltskonda ja  head-paremat. Koostöökogu poolt oli seekord pakkuda Kärdla koolilaste esinemine, mis väga soojalt vastu võeti, ja külaliste piknikukorvid.

Halulaeva veeskamisega seotud korraldust toetas Hiidlaste Koostöökogu  Meretraditsioonide rahvusvahelisest ettevalmistavast projektist.  Hiidlaset Koostöökogu kohalikust regionaalsest toiduprojektist sai toetust pikniku toitlustamine, Media Misjoni esinejad ja pikniku toimumispaiga disain ja koristamine.