eesti english

Uudised

Aug 25, 2017

LEADER kogukonnale meeldis enim Eit5E


Auväärse žürii arvates vääris Eesti LEADER piirkondadest esitatud jookide seas eripreemiaga tunnustust Hiiumaa Pruulikoja Eit5E meeõlu. Kuigi jooke hinnati hoopis sotsiaalmajanduslike kriteeriumide järgi, tunnustati hiiumaist õlut just maitseomaduste pärast. 

Konkursi peamiseks eesmärgiks oli edendada ettevõtlikkust ning tunnustada parimaid piirkondlikke joogimeistreid ja tootjaid, keda ka teistele eeskujuks seada. Tegu oli suurima kolme sektori koostöös toimuva LEADER piirkondlike jookide konkursiga maapiikonnas. Jooke ja lugusid hinnati viie kõige levinuma LEADER hindamiskriteeriumiga auväärse žürii poolt; 1. Mõju piirkonna identiteedi kasvule. 2. Joodav lisaväärtus. 3. Uuenduslikkus. 4. Taotleja kogemus ja suutlikkus. 5. Tegevuse jätkusuutlikkus. Zürii moodustus Maaeluministeeriumi, PRIA ja Maainfo esindajatest, samal ajal hindasid valikut jookidest ka üle 100 kohalike tegevusgruppide ja PRIA esindaja, et selgitada välja maitselt parim naiste ja meestejook. Eit5E tuli ka selles võrdluses esile. Laudkond, kus Hiidlaste Koostöökogu jooke hindas, tõstis paima naistejoogina esile Põhjaka maheastelpajust pruulitud napsi, meestejoogina hindasime parimaks Põlva Siidrikoja Kuldreneti limonaadi (selgituses kirjutasime: "Mul on oma naisega üks maitse, ainult mul võttis aega sellest aru saamiseks").

Konkursile esitati pealt 30 erineva joogi: mahlad, limonaadid, õlled ja paar napsi, mis kõik aitavad maapiirkondades töökohti luua ja piirkonna maitseid esile tõsta.

Pildil osa esitatud jookidest, meie Hiiumaa õlled esiplaanil

 

Žürii ametlik edetabel on järgmine: I koht Valgejõe Pärlivein - rabarberi vahuvein, OÜ Veinivilla, Tiina Kuuler; II Öunalimonaad rabarberiga, Öun Drinks OÜ; III Red Rye Pepper Pils - Spiced Rye Pilsner, OÜ Käbliku Pruulikoda. Žürii eriauhind - Hiiumaa Eit5E, Hiiumaa Pruulikoda.

Pildil žürii hindamisest kokkuvõtteid tegemas

Pildil: Eesti LEADER Liidu poolt välja antud žürii tunnustus ja tänukiri võitlusel esinemise eest.