eesti english

Uudised

May 2, 2017

Peipsimaa sai kahvli


Pidulikul õhtusöögil 1. mail Alatskivi lossis andis Hiiumaa Eesti toidutee kahvli Peipsimaale. "Peipsirahvas käis eelmisel kuul Hiiumaal ja otsis toidutee kahvlit igalt poolt," ütles toidutee Hiiumaa-koordinaator Ly Kaups. "Ega nad päris täpselt ei teadnud, milline see välja näeb - pidime kõik kahvlid saarel ära peitma!" lisas ta naljatades. Siiski anti õige kahvel maaeluministrile, kes selle omalt poolt neljale maavanemale - Tartu, Ida-Viru, Jõgeva ja Põlva - üle andis. Kahvli hoidjaks järgnevaks aastaks on MTÜ Maitselamuste koda ehk Triinu Akkerman ja Tauno Laasik.

"Me ootame inimesi üle Eesti meie kanti külla", ütles Tauno Laasik. " Me pakume kõigile peipsimaiseid maitseid, mis on tõeliselt head". 

Heli Hahndorf rääkis, mis kasu sai Hiiumaa Toidutee piirkonna tiitlist. "Eelkõige said hiidlased ise aru, kui head toitu on võimlik Hiiumaal süüa". 

Toidutee piduliku õhtusöögi kaks toidukorda - kiisasüldiampsu ja maitsepuhastuse mereudu - valmistas üle Eesti kokku kutsutud toidu-edendajatele Heli Hahndorf.