eesti english

Uudised

Jun 15, 2015

Hiiumaa koguteos on valmis


Trükilõhnaline Hiiumaa koguteos avanes laupäeval, 13. juunil Vabrikuväljakul. Koht raamatu avamiseks valiti sümboolselt Tuuru-maja ja Pika maja vahel, sest põhitegijad just nendes majades tegutsevad. MTÜ Hiiumaa teabekapital, mis loodi Koguteose koostamiseks, asutati 2004 aastal, sestab saab koguteose ettevalmimitsamise algustaastaks seda aastat pidadagi. Tubli pool raamatu koostamise ja väljaandmise rahast tuli Hiidlaste Koostöökogu poolt LEADER toetusest, sest Koguteos kui hiidlaste entsüklopeedia märgiti mitmes kohas tähtsa tegevusena eelmise perioodi 2009-2014 LEADER strateegias.

Raamatu avamisel ütles Teabekapitali juhatuse liige Aivi Telvik: "Sügav kummardus Hiiumaa kogukonna ees, et usaldasite meid, uskusite meisse ja jaksasite ära oodata Hiiumaa koguteose! Suur tänu, et võtsite eilsel imeilusal päeval aega ja tulite Vabrikuväljakule raamatule rohelist teed andma. Aitäh Kärdla Kammerkoor, Taidelaid ja Karmen!". Aivi selgitab ka iga hiidlase lugemislauale vajaliku raamatu ostmise võimalust: "Koguteost saate endale osta Magnuse ärist (Hiiu Konsumi 2. korrus), Orjaku külaseltsi majast, Hiiumaa muuseumist, Apollo ja Rahvaraamatu poodidest ja see jõuab peatselt müüki ka I-punkti, Hankosse ja varsti ka meie maapoodidesse. Täitkem ennast teabega!"

MTÜ Hiiumaa Teabekapitali juhatuse liikmed on Helgi Põllo, Ermo Mäeots ja Aivi Telvik. Raamatu kujundas ja küljendas Mart Mõniste.

 

Toomas Kokovkini fotol käib teabe hankimine otse avamispäeval

Vaata TV3 saatelõiku siit

 

Hiiumaa Teabekapital sai LEADER toetust Hiidlaste Koostöökogu strateegia meetmetest 4 ja 5 kokku 51 060 eurot, (mille sees 2009 aasta eraldatud MTÜ Hiiumaa Teabekapital Hiiumaa kirjandusleksikon 52884 kroonise toetusega).

Lisaks veel 2009 -2010 aasta eraldis Hiidlaste Koostöökogu piirkonna elavdamise eelarvest 100 000 krooni (6400 eurot)

MTÜ Hiiumaa Teabekapital - Hiiumaa Koguteose keeletoimetamine ja korrektuur 2700 eur

MTÜ Hiiumaa Teabekapital - Koguteose Hiiumaa illustreerimismaterjali koondamine , 8384 eur

Hiiumaa teabekapital MTÜ; Uurimistööd koguteosele Hiiumaa; 123 007 krooni

MTÜ Hiiumaa Teabekapital Uurimistööd koguteosele Hiiumaa 450000 krooni

Järgmise teona tulbki trükki kohendada ja anda olemasolevad failid Vaapo Vaheri koostatud Hiiumaa Kirjandusleksikonist.