eesti english

Uudised

Jan 28, 2014

Hiidlased Grüne Wochel 2014


Sel aastal said hiidlased osaleda Saksamaal Euroopa suurimal toidumessil Grüne Woche. Lähetatute, Reet Kokovkini ja Ly Kaupsi, ülesanne oli töötada messi selle aasta partnerriigi - Eesti - alal, kuhu oli toidumessi ajaks muude atraktsioonide kõrval ehitatud ka kalakohvik. Kohvikus pakuti eestimaist kalasuupistet ja materjale Eestimaa kohta. Reet ja Ly läksid sinna Maainfo poolt rahastatud fotokomplektiga, kus meie LEADER projekte tutvustati hooajale vastavate eestimaiste retseptidega.

Lisaks oli Põllumajandusministeerium andnud ülesandeks esineda ettekandega Saksamaa mahepõllumajanduse organisatsiooni aastakonverentsil, kus korraldati mahetoidu edendamiseks rahvusvahelise kogemuse vahetamiseks paneel.

"Toidumess oli määratult suurem, kui kujutleda oskasin", kommenteeris Ly Kaups. "Aga ega enne ei tea, kui ise kohapeal ei koge. Sellisele messile tuleb minna ikkagi riigina, et kuidagi välja paista".

Fotol: Eesti ala messihallis 8.2

Reet Kokovkin ja Ly Kaups töötasid messil Põllumajandusministeeriumi ja Maamajanduse infokeskuse lähetusel 22-24. jaanuaril.

Fotol: Reet Kokovkin paneelis

Loe pikemalt