eesti english

Uudised

May 15, 2013

Film: Kuidas teha võid


Või tegemine ei ole tänapäeval enam meelakkumine. Kuid alati on ju tarvilik teada, kuidas siis hakkama saada, kuid pood kinni. Hiidlaste Koostöökogu LEADER rahvusvaheline koostööprojekt Sirguvad söögisellid vol 1 õpetas lastele, aga ka koos nendega Partsi veskis kokkamist õppinud lapsevanematele, kuidas käepäraste vahendite abil võid teha. Lisaks või tegemisele õpiti tundma looduses vabalt kasvavaid taimi, mida tavapäraselt umbrohtudena tunneme, aga mis maitsevad mõnusalt. 3-minutilise õpetliku video filmis Toomas Kokovkin, või tegemist juhendas Heli Hahndorf. Vaata filmi siit

Partsi veski koolituse retsepte loe ja proovi kodus järele teha siit. Neljapäeval, 9. mail toimub laste ja vanemate kooskokkamine Käina koolis.

LEADER rahvusvaheline projekt „Sirguvad Söögisellid”

Projekti eesmärk on uurida lasteasutuste varustamist toiduainetega lühikese tarneketi põhimõttel „Põllult patta” ja selgitada lastele maast-madalast hea toidu olemust. Kokad õpivad kohaliku ja mahetoidu eeliseid, lapsed õpivad kokkama. Projekti tulemusena valmib laste õpitud toitude retseptidest virutaalne kokaraamat, milles pildid ja videod toidu tegemisest.
Hiiumaa söögisellid on Kärdla Ühisgümnaasiumi 5B ja Käina Gümnaasiumi 5 klass.

Sirguvate söögisellide partnerid on LAG Pays Vallée du Loir juhtimisel: Central Warwickshire Villages LAG, Saarte Koostöökogu, Hiidlaste Koostöökogu ja Shropshire Hills AONB Partnership.
Projekt kestab märtsist 2012 kuni detsembrini 2013,

Loe lisaks:  www.sellid.hiiumaa.ee
Vaata saadet „Põllult patta”  http://www.tv3play.ee/play/303373
Leia meid http://www.kogu.hiiumaa.ee