eesti english

Uudised

Feb 8, 2010

ELi mahetoodetele valiti uus logo


Euroopa Komisjon kuulutas täna ametlikult välja ELi mahetootelogo konkursi võitja. Ligikaudu 130 000 inimest valis viimase kahe kuu jooksul Internetis kolme finalisti hulgast välja uue mahelogo. Võitnud kavandi kujundas Saksamaal õppiv Dusan Milenkovic, kelle nn Eurolehekest kujutav logo sai 63% kõigist häältest. Alates 1. juulist 2010 peavad ELi mahelogo kandma kõik pakendatud mahetooted, mis on toodetud ELi liikmesriikides ja vastavad vajalikele normidele. Logo lisamine imporditud toodetele on vabatahtlik. ELi logo kõrval võivad tooted kanda muid eraviisilisi, piirkondlikke või riigisiseseid logosid. Lähinädalatel muudetakse ELi mahepõllumajanduse määrust ja uus logo lisatakse ühte selle lisadest

„Rõõmustan väga, et ELi mahetoidul on nüüd uus logo,” sõnas põllumajanduse ja maaelu arengu volinik Mariann Fischer Boel, kellelt pärines mahelogo konkursi idee. „Lõppenud konkurss muutis mahetoidu tuntumaks ja andis meile logo, mille igaüks võib omaks võtta. Selle kujundus on sümpaatne ja maitsekas ning ma ootan huviga võimalust osta tooteid, mis alates käesoleva aasta juulist uut logo kannavad.”

Võidulogo valimiseks korraldati konkurss, kuhu võisid töid esitada disaini- ja kunstitudengid. Laekus peaaegu 3500 kavandit, mida hindas rahvusvaheliselt tunnustatud žürii. Kolm parimat kavandit pandi üles konkursi veebisaidile www.ec.europa.eu/organic-logo ja nende vahel võis teha Interneti-hääletuse teel valiku kuni 31. jaanuarini 2010.

Eurolehekest kujutaval kavandil moodustavad ELi tähed lehe kuju rohelisel taustal. Selle lihtsa kujunduse sõnum on selge: loodus ja Euroopa.

Konkursi võitja ning esimese ja teise koha saavutanud osalejad on kutsutud ametlikule auhinnatseremooniale, mille korraldab Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu arengu peadirektoraat Brüsselis juulis 2010. Võitjad saavad auhinnaks 6000, 3500 ja 2500 eurot.

Lisatud on võidulogo