eesti english

Uudised

Aug 6, 2012

Meresõidu projekti viimased etapid läbitud


Tänavune suvi on toonud suurematele ja väiksematele hiidlastele taas purjetamisrõõmu. Hiidlaste Koostöökogu õppereis "Kajsamooril" 24-29. juulini viis sedakorda Soomemaale Kotkasse. Sealsetel Merepäevadel uudistati laevu, uhket meremuuseumi ja puulaevade ennistamise keskust.
Linnas ja mere peal käis kõva melu, kontserte andsid nii kohalikud kui ka rahvusvahelised staarid, vee peal sagisid paadid-kaatrid-jahid-laevad, üks uhkem kui teine.  Kõige selle keskel lehvis uhkelt ka meie lipp.

Meie hea sõber kuunar "Kajsamoor" sai oma meeskonda kogunisti neljal korral täiendust Hiiumaa koolinoortest purjetamishuviliste näol. Juulis-augustis said ühtekokku 16 poissi-tüdrukut esimese päris kogemuse laevameeskonna liikmena.
Purjetamislaagrid "Kajsamooril" kestsid neli ööpäeva igaüks. Ei puudunud ka väljasõidud merele koos päiksetõusuga. Oli tuult, vihma ja ohtralt päikesepaistet. Ja muidugi purjede heiskamist, laeva roolimist, reisijate teenindamist ning laevateki küürimist. Kõike, mida igapäevatöö purjelaevas pakub Kapten Herkki Haldre oli meie noortega valdavalt väga rahul. Mõned poisid kannatasid küll kasvuraskustest tingitud loiduse all aga see ei rikkunud üldist head muljet. Kes soovib, saab järgmisel suvel laevas tööd.

Nii purjetamisretk Kotkasse kui ka noorte purjetamislaagrid olid osa rahvusvahelise LEADER koostööprojektist.