eesti english

Uudised

Jul 30, 2012

Kila-kola laadale järgneb Augustipluus


Möödunud laupäeval peeti Kärdlas Vabriku väljakul kila-kola laata, vahendab Maaleht. Kuuendat aastat järjest toimunud üritusel oli seekord tõsiselt palju rahvast - üle 60 müüja ning lugematu arv ostjaid. Järgmine ning loodetavasti sama rahvarohke üritus - Augustipluus - toimub 18. augustil. Siis hakatakse kauplema riidekraamiga. Mõlema ürituse korraldajaks on MTÜ Hiiu Öko. Kila-kola laata toetab Hiidlaste Koostöökogu läbi LEADER meetme ja Augustipluusi toetab Kultuurkapital.

"Ilm oli fantastiline ja müüdav kraam väga mitmekesine. Isegi üks kaater oli kohale veetud. Tõsi, see jäi müümata," sõnas ürituse korraldustoimkonna liige Aivar Viidik.

Suurematest asjadest otsisid uut omanikku veel mootorratas, mitmesugused võrrid, nõukogudeaegne muruniidutraktor ja erinevad mööblitükid. Rääkimata väiksemast kraamist, mis müüjatel kodus üle kippus jääma, kuid kellelegi teisele vajalikuks osutus.

Sai süüa laadasuppi ja osta õnneloosi. "Viimase loosi müüsime just siis, kui laat lõppes," sõnas Viidik. Laadasagin kestis Vabriku väljakul kella 10-14.