eesti english

Uudised

Jul 22, 2020

Hiiumaa toidu esitlus ETV Eesti mängus


ETV 65-nda juubeliaasta Eesti mäng on hooga lahti läinud. Mängud on teleeetris E-N, kell 20.30 ning kordusena samal päeval südaöö paiku ja järgmisel päeval kell 09.30. Mängud on ka järelvaadatavad ETV kodulehel. Tänu ja tervituse saatsid maaturismi võrgustikus osalejatele Maaturismi juhid Raili Mengel ja Katrin Papp: "Täname Eesti Mäng saatemeeskonna, Eesti Maaturismi Ühingu ja Eesti Toidutee nimel kõiki selle aasta Eesti mängu kingituste väljapanijaid". Kingituste väljapanekus osales sellel aastal rohkem kui 90 väiketootjat ja võrgustikku, nende hulgas ka Hiidlaste Koostöökogu ja Hiiumaa Köök ja Pagar. 

Hiiumaist toidukraami näidatakse ETV ekraanil juba 4.mängus (23.07), kus I koha võitnu saab Toidupiirkond 2016 Hiiumaa maitsete kasti: Kuivatatud tuulehaug, DagenHaus´i alkoholivaba astelpaju glöggi, Hiiu Gourmet maitsesool, Lemmena mesindustalu mesi, Elamuskeskuse Tuuletorn külmkuivatatud marjad, Hiiumaa alkoholivaba mullijook, Hiiu pagari leib/sai. Ja kõik see on pakitud hiiumaisesse Triibuvineeri kasti. 

Hiiumaa Köögi ja Pagari  tooted tulevad esitlusele 18. augusti 2. mängus: 1 Kinkekott Hiiumaa Köök ja Pagar toodetega - leib, porgandisepik, rukkileib sõstraga, Tootsi keeks, seemnemaius; 2 Eesti Toiduteel oleva Taarapõllu talu mahemahlade komplekt; 3 Rahvuslik mastivimpel Lipuvabrikult

Paralleelselt alustab Eesti Mäng ka facebook´is, kuhu on auhinnad välja pannud Pokumaa teemapark, Seiklusfirma 360 kraadi ja Eesti Toidutee!

Hiiumaist toitu esitlesime koostööprojektist Kohalik toit trendikaks.