eesti english

Uudised

Jul 17, 2020

Hiiumaa toidu tutvustamine suvel


UUENDATUD: Avatud talude päev oli üle ootuste külastajaterohke, mis tegi rõõmu vastuvõtjatele. Soerat külastas üle 800 huvilise, Kroogi talus käis 400 külalist ja Lavendlitalus pealt 2000 külalise. "Me oleme kindlasti avatud ka järgmisel aastal, nii tore oli", ütles Soera talu perenaine, Palade Loodushariduskeskuse juht Karin Poola. Külalised said maitsta ja kaasa osta kohalikku toitu, ise pannkooke küpsetada, õppid tundma taimi ja tegema lõhnakotikesi meenutamaks suve ning korjata pärnaõisi üleni mesilastest sumiseva pärnapuu madalatelt okstelt. Olid tõesti toredad päevad!

 

Kroogi talus tutvustas kohalikku lähitoitu Servasahvri Maiu 

 

Soera Talumuuseumis tutvustasid head ja paremat Lepaniidi Kaire ja Hiiu Gourmet Ly
 
Hiiumaa lähitoidu telk oli kutsuvalt näha kaugelt taluväravast tulijale
 

Ilusat ilma ja rohket külastust tõotab Avatud talude päevad 18-19. juulil. Hiiumaalt on end avamas kolm talu: esmakordselt saab näha Lavendlitalu tegemisi, Soera talumuuseum ja Kroogi talu on muuseumidehuvilistele vanad tuttavad ka avatud talude päevadest.

Mõlemad muuseum-talud tutvustavad Hiiumaist toitu: Soeras on kohal Kaire Vannas Lepaniidi talust, kes annab maitsta ja müüb lambajuustu ja lamba- ning kitseliha. Samuti saab tutvuda Hiiu Gourmet uute maitsesegudega dipikastmeteks ja kreeka kastme tsadziki erksamaks muutmiseks. 
Kroogi talus tegutseb Valgu külaselts, kes koos Servasahvriga annab maitsta ja müüb kaasa hoidiseid ning peab väikest viisi ka kohaliku maitse kohvikut. 
Tasub külastada!

Avatud talude päev soovib tänavusele suvele sobivalt olla suhtlemisel ettevaatlik ja ikka korralkult käsi pesta!

 
Igal reedel on Kärdlas Tormi konsumi juures kohaliku toidu laat, mida korraldab MTÜ Hiiumaised maitsed. Hea võimalus väärt toitu kaasa osta!
 
Kohalikku toitu tutvustab Hiidlaste Koostöökogu läbi  MAK 2014-2020 toetus meetmes 16.4 "Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus".