eesti english

Uudised

Jun 25, 2020

JAANIÕHTU LAUALE PARIMAD MAITSED KODUSAARELT JA LÄHINAABRITELT


UUEHDATUD - LISATUD PILDID.
Juba neljandat korda kutsub Hiidlaste Koostöökogu kõiki lähitoidu austajaid jaanipäeva laadale! Väike jaanipäeva maitsete laat toimub esmaspäeval, 22. Juunil Orjaku sadama õuealal, kuhu mahub palju kauplejaid ja laadakülastajad saavad mõnusalt 2+2 reeglit järgides uudistada pakutavat ning soetada jaanilauale vajalikku söögi-ja joogikraami, jaanisaunavihtadest rääkimata.
Kohalik toit ehk lähitoit on populaarsust kogumas nii meil kui mujal ja seetõttu on kauplema oodatud kõik meie saarel toidutooteid tootvad ettevõtjad. Kutsed kaasalöömiseks on saadetud ka naabritele Saaremaal ning Eesti toidupiirkond 2020, Läänemaale.

Pildil laada toetajate Lühikeste tarneahelate projekti ja Hiidlaste Koostöökogu logod
Laada juht ja Hiiumaa saadik Arno küsitlemas külalisi Saaremaalt
Laadale pani õla alla LEADER koostööprojekt Kohalik toit trendikaks
Pildil jäid kohaliku toidu saadikud Ly ja Reet
Hiiumaal eelistagi lühikesi tarneahelaid ehk lähedal kasvanud toitu
Oma kohalikku toitu pakkus Saaremaa Ehe
 
Kuidas kööki targalt puhastada õpetas Kairi Kõrm
 
Hea toidutootja, kes sa paned purki-kotti erinevaid häid maitseid, suitsutad liha, teed vorsti või muid tooteid, kasvatad maasikaid ja pead mesilasi, küpsetad maitsvaid magusaid ja soolaseid küpsetisi, kasvatad kanu ja toodad mune, kasvatad maitserohelist või muud suupärast – tule peale pikka sunnitud kodusolemist välja ja paku oma tooteid neile, kes soovivad toetada kohalikku tootjat ja olla tänulikud kohalike maitsete eest! Päevake värskes õhus ilusas väikesadamas ja omavaheline suhtlemine annavad kindlasti palju juurde nii tootjale kui tarbijale. Ootame laadale registreeruma e-mailil laat@korraldaja.ee, infot saab juurde küsida tel. 52 44 820
Hiiumaa on UNESCO jätkusuutliku eluviisi programmi  „Inimene ja biosfäär" ala.  Vali toitu, mida sa sööd. Hea toit on kohalik, lähedal kasvanud ja kasvatatud. Valides lähitoitu, aitad edeneda kohalikul toidutootmisel.
 
Fotode autor Kaja Hiis-Rinne
 
Laata korraldab Hiidlaste Koostöökogu läbi  MAK 2014-2020 toetus meetmes 16.4 "Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus".

Laata toetab Hiidlaste Koostöökogu koostööprojektist Kohalik toit trendikaks.

Laada töötuba toetab Põhjamaade MN projekt Chemically Clever Islands