eesti english

Uudised

May 6, 2020

Maaturismi toetuseks ja muud tegevused kriisiajal


Maainfo, kes on LEADER tegevuse ja võrgustumise tehnilise abi keskus, on võrgustumist aktiivselt rakendannud. Toimunud on veebinõupidamised, millest osa on järelkuulatavad/vaadatavad. Näiteks, võiks laiemalt huvi pakkuda Maaturismi nõupidamine koostöö arendamiseks LEADER tegevusgruppidega. MTÜ Eesti Maaturism on maaturismi alal koondamas kriisiaja pakkumisi. Maaturismi ettevõtjad Hiiumaal - esitage oma pakkumised Eesti Maaturismile, et kasutada paljude turismihuvilisteni jõudvat reklaamikanalit! 5. mail toimunud on-line veebinaris ütles Raili Mengel: "Kõik, kel plaan Jaapani turule oma tooteid/teenuseid pakkuda, siis kindlasti soovitan julgelt meie ühingu poole pöörduda, sest meil oli väga hariv projekt CAITO, mille raames õppisime tundma Jaapani külastaja profiili jpm. Soovitan tutvuda materjalidega www.caitoproject.eu". Hiiumaa Turismiliidu juhatuse liige Ly Johanson kommenteerib, et Maaturismi liikmeks olemisel on palju eeliseid. "Täna koroona ajal on mitmed lobitööd edukalt läbi viidud. Maaturismi survel sai turismi toetusmeetmesse FIEd abikõlblikkena sisse lülitatud, EAS siseturismi kampaania käivitunud ja lisaks muudki tegevused", ütles Ly.  "Maaturism pakub tavpäraselt päris mitmeid (no 10  vähemalt aastas) väga häid koolitusi, mis on väga hea hinnaga ettevõtjatele, samuti korralikke trükiseid jne. Ma ei jõua kõike kirjeldada! Aga mina tunnen, et saan isegi väikese tegijana piisavalt tagasi", soovitab Ly. 

Homme, 7. mail, korraldab Maainfo ettevõtlikkele naistele suunatud seminari mikrokrediidi teemal. Vaadake-kuulake ettekandeid ja vestlust 

Pildil on Eesti Looduse mainumbris ilmunud reklaam, mis erandolukorras on veebis vabalt loetav. Aga ka Hiiumaa poodides paberkujul ostatav.

 
 
Hiiumaa Turismiasjaliste nõupidamisel/seminaril osalesime samuti. Seminari materjalid on nähtavad peale 15.maid Arenduskeskuse veebilehel. 
 
Kriisiaja eriolukord on muutnud meie harjumusi ja õpetanud kontoris töötamist, mis ei ole takistanud taotlejate nõustamist ja aruannete koostamist. Samuti tegutseme edasi pooleli olevate projektidega. Projekti "Targalt keemiat kasutavad saared" näost-näkku kohtumine jäi küll ära, see-eest oleme veebis kokku saanud projekti juhtidega Ahvenamaalt ja partneriga Islandilt. Küll aga tuleb järgmisel nädalal kahepäevane maraton-seminar veebis, kus suurem grupp osalejaid, ka Hiiumaalt, hakkab keemiakasutamise käsiraamatuga töötama. 
 
Oleme teinud Lühikeste tarneahelate projektist reklaami Eesti Loodusesse (pildil), kus on ka pikem jutt Karin Poola ja Tiit Leito poolt Hiiumaa imelisest loodusest ja matkaradadest. Suhtleme aktiivselt kolleegidega nii mandril kui Saaremaal. Jälgime huviga ja soovitame teilgi osa saada Läänemaa toidupiirkonna tegemistest. Valmis sai projekti Külade maitsed / Rural Flavours Soome õppereisi video
Ja kindlasti - toetamaks oma saare tootjaid - ostame Hiiumaa kaupa!