eesti english

Uudised

Feb 10, 2020

Tourestil 2020 käidud


Hiiumaa oli Turismiliidu juhtimisel 2020 aastal Touresti Eesti messihallis esindatud Hiidlaste Külapoega. Pood tekitas palju elevust, sest mahedad ja ehedad Hiiumaa maitsed oli kohe kaasa ostmiseks olemas. Šampanjabaari omanik Andre Abneri kui turndusinimese arvamus oli: "Külapoodi märgati, humoorikas lähenemine nende jaoks, kellel saarega juba kogemus olemas ja kandis kenasti rolli välja". Külapoe külastamine oli populaarne, sest sai kohe maitsta, pärast mida üldjuhul ost ka sooritati. Kõige tähtsam - kaasa saadi teadmine, et saarel (ja tegelikult suuresti ka mandri poodidest) on hea hiiumaine kraam olemas. Nüüd juba paar aastat turismimessidel käinud Andre kinnitab: "Kui Hiiumaale on edaspidi külastajad ikka oodatud, siis messidel väljas olemine oli ja on hädavajalik. Kui sind siin ei ole, leitakse üles ja märgatakse neid, kes on kohal" ütleb Andre. "Ettevõtjale on see hea võimalus ennast näidata ja endast rääkida - Eesti messil ehk koduturul osalemine ei ole teisejärguline võrreldes välismessidega. Ettevõtja - sinu enda kohalolek annab stendile ja Hiiumaale lisaväärtust ja särtsu!". Väga populaarne oli loosiratas, kuhu Hiiumaa messiboksi õnnestumiseks ettevõtjad oma pakkumisi ja toodangut saatsid. Kõik loosid tõid võidu, nii saime Hiiumaad positiivse elamuse kaudu tuttavamks teha.  

 

 

Eesti toidutee messil oli Hiiumaa toit juba vana tuttav ja tegija. Nagu ikka, sai Hiiu pagari ja köögi toodang teisepäeva õhtuks otsa, küll aga jätkus Lestal&Lambal, Hiiu Gourmel, Tahe, Pilderil ja paljudel teistel väiketootjatel pühapäeval tegemist küll ja veel.

 

Pildil: soovijad said osa Hiiuingli reisist läbi LEADER toetatud 3D imeprillide

29. korda toimuv reisi- ja turismimess Tourest on Baltimaade vanim ja suurim omataoline ettevõtmine, mida viimastel aastatel on külastanud 25 000 – 30 000 huvilist. 7.-9. veebruarini toimuv mess on toonud messikeskusesse ligi 500 eksponenti 32 riigist. Eesti eksponente oli kokku 268, alates maakondadest, linnadest, valdadest, spaadest, hotellidest ja lõpetades mõisate, atraktsioonide, muuseumide, matkaradadega.

Hiidlaste Koostöökogu toetas messi õnnestumist Turismiliidu projektist: MTÜ Hiiumaa Turismiliit "Hiiumaa esindamine turismimessidel 2019-2020" 31 635,60 EUR. Messil osalesid Reet Kokovkin ja Ilmi Aksli

Toidutee messiesitlust toetasime projetkist: Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus (MAK 2014-2020 meede 16.4)