eesti english

Uudised

Oct 2, 2019

Hiiumaa saatkond Tallinnas on avatud


Hiidlased on iseolemisele lähemal kui iial enne! Täna avatakse Tallinnas Telliskivi loomelinnakus Hiiumaa Saatkond, terveks oktoobrikuuks. "Hiiumaised tootjad on ühise pop-up poena Telliskivi Loomelinnakus terve oktoobrikuu" ütlevad korraldajad FB lehel. "Triibuvineeri kujunduslahendus seob kohalike toidutootjate: #Hõbekala; Hiiumaa Köök ja Pagar; Hiiu Gourmet; Lest ja Lammas Hiiumaa Vorst ja Grill; Paavli Koogitare; #Lepaniidi; Kala ja Võrk; #Hiid Hiiumaa käsitöölimonaad jt, toodangu tervikuks. Oleme piltlikult Hiiumaa saakond ja saadikud oma toodangule". Avamise pidulik tähistamine on kavandatud 4. ja 5. oktoobriks, kui sõnum meediasse saadetakse, ajakirjanikke vastu võetakse ning vähe pidulikumat õhkkonda tunda saab. 5. okoobril näiteks on külalisi vastu võtmas Hiiumaa kultuurisaadik Margu Mammapoeg Tabor (tule kl 13 kohale!).

Suurepärane saavutus on, et meie ligi kümnendi kestnud kohaliku toidu edendamise programm on vilja kandnud - on olemas terve hulk väiketootjaid Hiiu Pagari ja Köögi kõrval, kes suudavad toota maitsvat ja kaunilt pakendatud hiiumaist toitu. MTÜ Hiiumaine Toit pop-up poodi Telliskivis toetab Hiidlaste Koostöökogu LEADER meetmest.

Saatkond on avamiseks valmis, pildil Kaja Antons koos Hiiumaa Pagaru ja Köögi väljapanekuga

Poe sisekujundusel on suur osa Triibuvineeril, nii ideel kui toodangul 

 

Laupäeval väisas Saatkonda Margus Tabor, kes hiidlasi mitmeid suvesid on rõõmustanud lugudega Mammast. Nii ka Telliskivis - oli lõbus ja armas.

Kõik abikäed Hiiumaa kohaliku toidu turundamiseks kuluvad marjaks ära. Nii ka viibis Reet Kokovkin Koostöökogust 11-12 oktoobril Telliskivis Hiiumaa Saatkonnas turundamas hiiumaist kohalikku toitu. Üsna mitmed ostjad ütlesid, et ei oleks osanud hiiumaist toitu mandril toiduriiulit otsidagi, kui poleks kuulnud neid lugusid, mida Saatkonnas neile sai räägitud. Kohalikul toidul on lugu juurde rääkida: tublist tootjast, kes toidu tegi või kasvatas, kust tuli retsept, mis juhtus toidutootmise paigas kas hiljuti või ajaloos - kõik see annab ostule isikupära ja jääb meelde.

 

2019 1. voor. Meede 3 Uuenduslik kogukond. MTÜ HIIUMAINE TOIT Avatud Talude Tarkus, 8179.99 EUR

LEADER projektitoetus - kohaliku tegevusgrupi koostöö 13-21.3/19/121: Läänemaa, Hiiumaa ja Jõgevamaa koostööprojekt „Kohalik toit on tervislik ja trendikas“, 2019-2022.