eesti english

Uudised

Jun 5, 2019

Siiditee projektiga Hiinas ettevõtlusest nõu pidamas


Projekt ONE BELT - ONE ROUTE keskendub ettevõtjate koostööle tehnika ja turismi vallas. Põhjus lihtne - Soome peapartner Karhuseutu LAG on projekti läbiviijaks valinud Pori piirkonna arenduskeskuse Prizztech , kes on suutnud tänu oma konsultantidele end tõestada Hiina riigile ja rahagi sealt kaasa tuua. Ettevõtjatele, Hiiumaa omad kaasa arvatud, pakutakse võimalust koostööks Hiinaga. Ei peagi olema suur ettevõte, vaja vaid oma oskused õigesti määrata. Näiteks üks Pori ettevõte juurutab Hiinas tehnoloogiat, kuidas vee-ettevõtte pumpasid kuivatada jääkveest. Kindel, et meilgi oleks pakkuda ideesid ja oskusi koostööks. Joosep Jesmin, kes Hiiumaalt kaasa oli, pakkus välja, et tööohutuse teemal saaksime nii mõndagi ära teha. 

Turismiseminari ühispilt

Turismitöörühm on juba aasta otsa koostanud paketti hiina turistide kutsumiseks Karhuseutu, Hiiumaa ja Puszcza Knyszynska kohalike tegevusgruppide piirkondadesse. Meie turismipakettide eripäraks on, et suuri masse me vastu võtte ei saa ega tahagi, vaid sihtgrupiks on külastajad, kes juba maailma näinud ja püüdlevad kauni looduse, puhta õhu ja eripärase kultuuri juurde. Milleks ju UNESCO biosfääriala väga sobib.

Meiega paralleelselt oli Hiinas Euroopa Leaderliidu ELARD rahvusvaheline delegatsioon, kes Hiina riigi soovil proovib arendada maapiirkondades LEADER tüüpi algatusgruppe. Kuidas see õnnestub, saab mõne aasta jooksul näha.

Pildil vallavanem Reili Rand konverentsil

Pildil külastatud automaatliiniga õmblusvabrik

Tagasisidena ütles Triinu Schneider, et tekkis vaikselt mõte kuidas hiiumaa mahetooteid kuivatatul kujul Hiina viia. Turismisektorile kasulik, kui Hiinlased siia reisima hakkavad. (loodame, et mitte liiga palju).

Loe reisi aruannet siit