eesti english

Uudised

Apr 26, 2019

Vallavanem väisas vabrikut


Tegelikult olid vallavanemaga kaasas veel vallavalitsuse töötaja, Arenduskeskuse töötaja ja Koostöökogu töötajad. Ja külastasime mitte vabrikut vaid Triibuvineeri tööstust Männamaal. Koostöökogu huvi oli seirata, kuidas töötavad LEADER toel soetatud masinad ja kuidas toimub uue projekti läbi viimine. Selgus, et kõik ongi hästi: masinad töös, uuest sisseseadest veel osa ostmata, aga need on rahavoogude taga kinni. "Väga on vaja vineeri kuivatamiseks infrapuna kuivatit", ütles Helen Teigar. "Koht on ka juba valmis vaadatud, selle suve jooksul peame kuivati kohale tooma". Sisustusmessil Interjöör 2019 läks Triibuvineeril väga hästi: huvilisi oli suisa nii palju, et lõpus sai maha müüdud ka kõik kohale toodud eksponaadid. "Tooted on huvitavast ja uudsest materjalist", kommenteeris Helen. "Triibuvineeril sisustusmaterjalina on mitmeid eelseid: kui kolimisega kriimustus peaks tulema, siis on seda kerge maha lihvida, nii et jälgegi järgi ei jää. Lisaks saab teha ümarnurkadega tooteid, mida puidu puhul on raske saavutada". Uueks tooteks on Triibuvineeril valminud nn pop-up kontoriboks, mida on kerge transportida, kokku-lahti võtta ja mida on võimalik rentida.

Pildil vallavanem ja Triibuvineeri töökas kollektiiv

Pildil Triibuvineeri uued santsukastid

Helenil oli mitmeid mõtteid varuks, kuidas vald võiks tema kui ettevõtja jaoks elu kergemaks teha. Üheks sooviks on, et vald looks Hiiumaa väikeettevõtete toodangu esitlemise ruumi, kus oleks juures ka ettevõtjate kontaktid ning mida saaks tihti uuendada vastavalt uute toodete tekkimisega. Keskväljaku valmimisega käsikäes saaks sellise ühisesitluskoha kujundada. Samuti on kitsaskohaks kaugtöökohtade puudus. Heleni mõttes võiks selline ajutine avakontor olla näiteks suvisel ajal kultuurimaja sammassaalis, kui kulturimaja enda ruumide nõudlus väiksem on.

Pildil vallavanem "uues kontoris"

Hiidlaste Koostöökogu poolt LEADER toetusega läbi viidavad projektid:

2017 II voor Meede 1 Ettevõtete areng: Triibuvineer OÜ  "Triibuvineer OÜ tootmise kaasajastamine uute toodete juurutamiseks" 45016.21 EUR

2016 I voor MEEDE 1 " Ettevõtete areng": Triibuvineer OÜ tootmisseadmete soetamine 9281,40 EUR