eesti english

Uudised

Apr 22, 2019

MAAELUVÕRGUSTIK: Avatud talude päevale saavad talud registreeruda kuni 1. maini!


Kes veel ei tea, siis viies üle-eestiline avatud talude päev toimub 21. juulil, annab Maainfo teada. Siinkohal ka väike statistika 2019 aasta hetkeseisust: Esindatud on kõik maakonnad, kõige rohkem on talusid kirja pannud Harjumaalt - 29, Pärnumaalt - 26 ja Tartumaalt - 20. Vähem Hiiumaalt  ja Läänemaalt (mõlemast 2 talu) ning Ida-Virumaalt 3 talu. Rohkem infot talude kohta www.avatudtalud.ee külastajale veebiosas. Esmakordselt on üle-eestiliselt taludel võimalik ennast külastajatele avada kahel päeval – nii laupäeval, kui ka pühapäeval. Eelmisel aastal oli selline võimalus vaid Saaremaal. See avardab oluliselt võimalusi näha veelgi rohkem, kui palju põnevat Eesti maapiirkonnas toimub. Ligikaudu 100 talu ehk üle poolte plaanivad avatud olla nii laupäeval kui ka pühapäeval.

Hiidlaste Koostöökogu toetas 2019 aastal projekti  MTÜ HIIUMAINE TOIT Avatud Talude Tarkus , et Hiiumaal sujuks Avatud talude päev koordineeritumalt ja et maaelust huvitatud saaksid tulla uudistama meie paradiisisaart. Ehk saab nii mõnigi Hiiumaale kolimise/naasmise edulugu just sellest tutvusest alguse. Projektijuhiks on Margit Pruul (endise nimega Kirsipuu), keda hiidlane ja mandrirahvas tunneb uuenduslike nõgesejahude valmistajana. Talu ja maapiirkonna ettevõtja, kui sa tahad oma ettevõtmist külalisele tutvustada, siis võta esiteks ühendust Margitiga aadressil margit@hiid.life

Pildil eelmise suve külastajd ajaloolises Mihkli talus

Külalised Lepaniidi talus 2019 aastal

Eelmisel aastal osales Eestis kokku 296 talu ning üle-eelmisel aastal 254 talu/põllumajandusettevõtet. Hiiumaal oli eelmisel aastal 6 osalejat - Lepaniidi, Alapiima, Uue-Hendriku ja Kroogi talud ja Mihkli muuseum-talu ning Luidja Tsirkusetalu. 

Nii nagu varasematel aastatel, on ka sel aastal osalevate talude valdkonnad väga mitmekesised ning ilmestavad hästi seda, millega maapiirkonnas tegeletakse lisaks traditsioonilisele looma- ja taimekasvatusele. Põnevaid talusid, kes suvel külalisis vastu võtavad, leidub igale maitsele – loomad lastele, tehnika meestele, käsitöö ja toiduvalmistamine naistele jpm.