eesti english

Uudised

Jan 21, 2019

Kohalikku toitu tutvustamas Helsinkis matkamessil


Soomlased on toiduteadlikkud inimesed, mis leidis kinnitust ka Matkamessil 2019 Helsinkis. Peamised küsimused, mida meilt küsiti, olid: "Kus Hiiumaal on head söögikohad ja kas seal saab kohalikku toitu?". Rõõm oli vastata, et meil on head söögikohad täiesti olema, kus külastaja saab kohalikku toitu. Nendeks pakkusime välja Roograhu, Lesta ja Lamba, Liilia, Ungru, Padakonna ja teisigi, aga suviti tekib head süüa pakkuvaid kohti rohkesti juurdegi. Suurematele gruppidele võib Kärdlas julgelt soovitada Viigrit, Sõnajalga, Rannapaargut ja Mamma Miat. Veel selgus, et on hulgaliselt soomlasi, kes ei tea Eesti saartest mitte midagi, paremal juhul on käidud Saaremaal. Hiiumaast paraku teati vähe, kuid kiideti head vastuvõttu ja ilusat loodust. Siinkohal jääb tervitada EASi lubadust taastada oma turundusplaanis Soome kui lähisihtpaik, kuhu tuleb reaalse eelarvega panustada, ses viimastel aastatel arvati, et ju soomlane teab Eestit niigi. Ei tea! Küsiti, et kui kaugel on Hiiumaa Tallinnast ja kuidas sinna saab. Siikohal tuli kasuks meie uus kataloog, kus nii praamide kui lennuvõimaluste kohta info sees. 

Pildil Ilmi tutvustamas Hiiumaad kohaliku toidu sihtkohana

Pildil näeme Hiiumaa uue kataloogi kaanel Koostöökogu reklaami.

Üsna mitu korda küsiti jalgrattateede ja laenutuse võimaluse kohta. Praeguseks juba lõppev tiraaž Hiiumaa jalgrattamatkade brožüürist tuleb kindlasti uuendada ja kaasajastada, sest jalgrattahuvilisi on kõigi turistide ja oma elanike seas hulgaliselt. Uuendada tuleb ka Tuletorniringi, mille ju ammustel aegadel algatas Douglas Wells, ja mida vahepeal Turismiliit on ajale vastavalt kohendanud, tõlkinud viide keelde ja mitu korda uuesti välja andnud. On ju meie tähtsamad vaatamisväärsused just tuletornid, mida uhkusega näitame. Siiski oli puudu käepärastest väikeinfokandjatest, mida inimesele näidata. Turismiliit oli teinud väga mõnusad raamatujärjehoidjad Hiiumaa toidu-, majutus- ja vaatamisväärsustest, mida kiideti, ja veel jäid külastajatele silma Arenduskeskuse poolt välja antud ettevõtjaid ja Hiiumaal toodetavat tutvustavad postkaardid. Eelpool mainitud trükised on kõik teostatud Hiidlaste Koostöökogu LEADER toel. Helsinki matkamessi kogemust saab silmas pidada ette valmistades Riia ja Vilniuse messil esindamist ning kindlasti ka Tallinnas TourEstil veebruaris. 

Pildil: Käesoleva hooaja Hiiumaa messikujundus valmist Turismiliidu LEADER projektist, mida toetas Koostöökogu

Hiidlaste Koostöökogul valmis kataloogi tarvis QR-koodilt laetav lühifilm Koostöökogu projektidest läbi aastate. Videot saad vaadata siit

 

Pildil: käib töö ja vile koos!

Hiidlaste Koostöökogu lähetas Helsinkisse matkamessile Reet Kokovkini ja Ilmi AKsli 17-20. jaanuarini 2019 Hiiumaa delegatsiooni koosseisus. Lähetus on seotud LEADER kohaliku toidu regionaalse koostööprojektiga.