eesti english

Uudised

Aug 3, 2018

Kohvikutepäeva külalised Lääne-Virust


MTÜ Parnerid Virumaalt tulid meile külla, et näha Hiiumaa elu keset suvekuumust ja kohvikutepäeva melu. Sestap saimegi pakkuda huvitavat kava meie suurprojektidest, mis üle Eestimaa kuulsad nagu kohvikutepäeva projekt, Orjaku sadam, traditsiooniliste purjelaevade ehitus, tootearenduskeskus-tapamaja ja militaarmuuseum. Neile lisaks uusi arendusi ja tegusid meie taotlejatelt ja koostöö-partneritelt.

Kava algas 1. augustil külaliste saabudes Heltermaa käsitöömaja tutvustusega, kus Heli Hahndorf andis põhjaliku ülevaate käsitöö tasemest Hiiumaal. Ilusa ilma toetusel käidi Suuremõisa lossi uudistamas (giid Sirje Heinma) koos konnakoibade maitsmisega Padakonnas, Lisettega merel, Kassari muuseumi uut väljapanekut kaemas (giid Helgi Põllo) ja pärast õhtusööki Lestas&Lambas ujumas ja Hiiumaa suveõhtust nautimas.

 

fotol Kohvikutepäeva avalöök Baabades lõunat süües

 

2. augusti kava algas Kärdlas, kus lisaks MoeMuusa külastusele käidi läbi Vabrikuväljaku ümbruse loomemajaduse ettevõtmised: Üll, Fotoprojekt, Käsitöömaja, Muuseumi Pikk maja, Kristi Kuurme keraamika ja lõouks ka BOX. Kohvikutepäeva avamise poola hommikuvõimlemise järel sõime Baabade maja ees puie varjus tubli lõunasöögi ja suundusime Hiiu Pagarisse, kus Kaja Antons meile põhjalikult seletas Hiiu Coop toimimist. Igatahes, külalised lubasid edaspidi osta oma kodu-Coopist Hiiumaa tooteid. Uue arendusena saime uhkustada Linnumäe Loomakliinikuga, kus selgitusi jagasid Maris ja Sven Kriggulson, kust suundusime Kärdla sadamasse. Külaliste järgmine külastuspunkt oli Vaemla Tootearenduskeskus, misjärel suunduti tutvuma Kassari kohvikutega. Õhtu oli sulnis, mis lõppes Orjaku sadamas Sadamakontserdiga.

Fotol külalised selgitusi saamas MoeMuusa Liisilt

3. augusti hommik avati Kuriste kiriku ja külamaja külastusega. Seejärel Kõpu tuletorn tutvumaks ka LEADER projektidega ja lõuna uues, LEADER toel rajatud Hõbekala külalistemajas.  Kohvikutest saadi aimu kohvikus Piiritsoon , mis jättis külalistele nii kustumatu mulje, et üks osaline otsustas kohvikutpäevadele jäädagi ja kamandas mehe ka Hiiumaale. Reisi lõppu jäid kaunistama Militaarmuuseum ja suurest poest kaasa võetud MammaMia Hiiumaa piimast tehtud itaaliapärane jäätis. Igatahes, külalistele Hiiumaal meeldis. 

Fotol annavad selgitusi uue loomakliiniku omanikud Maris ja Sven

23 huvilist MTÜ Partnerist olid Hiiumaal külas 1-3. augustini.