eesti english

Uudised

Jun 13, 2018

Jaanipäeva lihalaat 2018 - TEIST KORDA * EHEDALT HIIUMAINE


Kohalikku toit saab kuulsaks siis, kui seda süüa ja see maitseb. Kolm vabaühendust: Hiidlaste Koostöökogu, Hiiu Veis ja Lammas ja Orjaku Külaselts teavad seda eelmise aasta kogemusel kinnitada. Sel aastal kutsume  kõiki Orjaku sadamasse väikesele jaanipäeva lihalaadale ja seda nn jaanireedel, 22. juunil kell 12.00-17.00.

Laat toimub sadamas asuva külamaja sees ja väljas ning kauplema on oodatud kõik kohaliku toidu pakkujad, joogimeistrid, käsitöölised... Tulla võib ka mujalt kui Hiiumaa, kui pakutavad kaubad on jaanipäevaks sobilikud.
Kaubeldes või ostes meie laadal on laada lõppedes võimalik minna edasi kas kauplema või pidutsema mõnele jaanipeole mujal Hiiumaal, sest laat lõppeb just parajalt vara ära.
Tänaseks on kauplema lubanud tulla suitslihatoodete pakkujad, kindlasti saab osta koduse mekiga sašlökiliha ja erinevaid küpsetisi, pakutakse kala erineval moel, kohal on kitsejuustu valmistajad ja kits ise ka, veel saab osta mett, ehteid, käsitööd, ilutooteid, käsitöölimpse ja hiiu õlut...
Loodame väga, et laadale tullakse koos peredega ning sellepärast oleme palunud lastega tegelema MTÜ Jääk ja Praak tublid naised. Kuna hetkel on purjelaev Lisette koduks Orjaku sadam, siis on mõõduka tasu eest võimalik minna laevaga merele. Toimub kaks väljumist, kell 13.00 ja 15.00 ning veel on vabu kohti mõlemale väljasõidule, kuid tasuks kiirustada kohtade broneerimisega, kuna reisijate arv on piiratud, ühel reisil ainult 12 inimest.

Muusikalist meelelahutust pakub laadalistele eriti nooruslik EMMASTE SWING ROCK BAND oma tuntud headuses, juhendaja Toomas Paap. Ja laadalt ei puudu ka laadaloterii, kus iga loos võidab ning peaauhinnaks on jaanipeoks sobilik korvitäis head-paremat meie tootjatelt. Eelmisel aastal läks peaauhind Pärnumaale ja selle saaja oli väga-väga õnnelik, sest perele jaaniõhtuks kõik vajalik oli korvis olemas.

Laadapäev sisaldab lisaks söödava-joodava kraami ostmisele ka uute teadmiste saamise või vanade kinnistamise võimalusi - lambahakkliha kasutamisest igapäevasel toidulaual räägib ja valmistab lambahakkliharooga pärandkokk Õie Laksberg ning lisaks saab kuulata-vaadata-maitsta kuivatatud lambajalga ehk hiiu viiulit. Laadaliste kõhtu aitavad täita Orjaku pubi ja foodtrack Pablo, kohvi-kooki-jäätist saab ka külamaja väikesest laadakohvikust.

Jaanipäeva laata korraldavad Hiidlaste Koostöökogu, Orjaku külaselts ning Hiiu Veis ja Lammas, toetab LEADER-programm.

Liha-ja kalatooted, kitsejuust ja kodumunad, hiiu õlu, looduskosmeetika, meened ja käsitöö…. Kuidas teha "hiiu viiulit" – praktilised nõuanded, retseptisoovitused, väike degustatsioon…

14.00 õpituba „Lambahakkliha meie toidulaual“ – pärandkokk Õie Laksberg
Meisterdamine lastele ja lapsemeelsetele – MTÜ Jääk ja Praak

Väljasõidud purjelaevaga "Lisette" kell 13.00 ja 15.00
NB! tasuline, vajalik registreerumine tel. 524 4820
Muusikat Emmaste Swing Rock Bändilt, juhendaja Toomas Paap
Kehakinnitust pakuvad külamaja kohvik, Orjaku pubi ja foodtrack Pablo
LAADALOTERII – iga loos võidab – peaauhinnaks jaanipäeva piknikukorv 5-le

Korraldavad: 

Hiidlaste Koostöökogu
Hiiu Veis ja Lammas
Orjaku Külaselts

Laata juhib Arno Kuusk

Vaata Kaja Hiis-Rinne piltide pealt, mis lihalaadal toimus.