eesti english

Uudised

Mar 19, 2018

Põnevust jagub: Kalapood “Kala ja võrk” projektide rahvusvahelises võistlustules


Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakond ja Kalanduse teabekeskus koostöös Leedu, Läti, Poola, Rootsi ja Soome maaeluvõrgustiku üksustega korraldavad ühise konkursi Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi (EAFRD) või Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) vahenditest toetust saanud projektidest. Eesti kuulutas välja konkursi leidmaks koostöö- või ühisprojekte! Projekte sai esitada ajavahemikus 06.-28. veebruar 2018.

Eesti projektide hindamine toimus 01.-12. märts 2018. Hindamiskomisjon koosseisus: Karolin Lillemäe (Maaeluministeeriumi); Andrus Rahnu (Põllumajandusuuringute Keskus); Vivia Aunapuu-Lents (Euroopa Maaelu Arengu Võrgustik); Erko Veltson ja Jaak-Velori Sadul (Kalanduse teabekeskus); Reve Lambur, Konstantin Mihhejev, Ester Valdvee, Meeri Maastik, Helene Kõiv ja Ave Bremse (PMK maaelu võrgustikutöö osakond)

Eesti eelvoorust valiti välja kolm projekti, mis konkureerivad teiste korraldavate maade projektidega.

· Elu kahe maailma piiril

· Kalapood “Kala ja võrk”, kala väiketöötlemine ja võrgutootmine

· Ühistegevuse teadmussiirde pikaajaline programm

Rahvusvahelise konkursi võitjad kuulutatakse välja Rootsi Külade Maapäeval, mis toimub Örnsköldsvik’is, 19. mail 2018 toimuval pidulikul Auhinnagaalal.

Konkursi eesmärgiks on esile tõsta projekte, mis on maapiirkonnas toetuse abil ellu viidud, omavad maaelu arengule olulist mõju, sisaldab uuenduslikku aspekti ja mida oleks põnev tutvustada ka laiemalt. Projektid olid nii siseriiklikud kui piiriülesed.

19. märtsil toimub Berliinis 19. Põhja- ja Baltimaade maaeluvõrgustike kohtumine. Kohtumise korraldajaks on seekord Saksa maaeluvõrgustik. Kohtumisel osalevad: Eesti, Leedu, Läti, Soome, Saksamaa, Rootsi ja Poola maaeluvõrgustike esindajad. Eesti maaeluvõrgustiku üksust esindavad Meeri Maastik ja Helene Kõiv, Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakonnast.


Kõik Eesti konkursil osalejad on kantud andmebaasi, mis on konkursi kodulehel:
http://maainfo.ee/?page=3816